Foto relacja z Festiwalu Sztuki Współczesnej

Sztuka współczesna w Polskę idzie” - tym razem zawędrowała do Przasnysza, tegorocznej stolicy kulturalnej Mazowsza.

Warsztaty odbyły się w Miejskim Domu Kultury, którego historyczne i gościnne progi pomieściły tłumy młodzieży:

w warsztatach z tkaniny, rzeźby i malarstwa liczny udział wzięli uczniowie gimnazjów z Przasnysza, Jednorożca, Bogatego, Leszna i szkoły podstawowej z Przasnysza.

W trakcie warsztatów z tkaniny, poprzedzonych prezentacją Elizy Proszczuk na temat tkaniny awangardowej i tej tradycyjnej, powstawały piękne krajki.

Waldek Petryk pokazywał przykłady i inspiracje sztuki współczesnej. Pod jego okiem powstały dwie prace wielkofomatowe namalowane przez młodzież: „Wyspa bezludna” i „Smok nastający na niewiastę”, a z nich instalacje.

W ramach warsztatów Grupy Reaktor z makaronów i drutów tworzona była biżuteria i przedmioty abstrakcyjne, często inspirowane militariami.

więcej zdjęć: