Wernisaż wystawy-Ostróda

Serdecznie zapraszamy !!!

Wernisaż wystawy Pracowni Batiku Mamut Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

Ostróda, Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego "Przystań z Kulturą"

25.03.2022 r. godz. 17:30

Zapraszamy na wernisaż wystawy Batiku z Pracowni Mamut z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.
Grupę artystyczną Pracowni Batiku MAMUT tworzy obecnie kilkanaście osób zaangażowanych w działania związane z batikiem oraz inne przedsięwzięcia kulturalne. Pracownia posiada i rozwija trzy kolekcje prac („Muzycy w batiku”, „Ikona-Batik-Inspiracje” oraz „Kompozytorzy”).
Pracownia batiku „MAMUT” działa w ramach Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu od 2006r. Stworzona została i jest prowadzona przez Tomasza Jakubowskiego.
Wystawa prezentuje prace wykonane w technice batiku, powstające podczas zajęć Pracowni Batiku MAMUT działającej w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. Reprezentują one kolekcje tematyczne pracowni jak również indywidualne poszukiwania i zainteresowania twórców. Wystawy pracowni pokazywane były do tej pory m.in. w Przasnyszu, Szreńsku, Lublinie, Warszawie, Serocku, Ciechanowie, Chorzelach, Mławie, Żurominie, Lidzbarku, Makowie Mazowieckim, Opolu, Srebrnej Górze, Kutnie, Siemiatyczach, Strzelcach Krajeńskich, Nowosybirsku, Tucholi, Wrocławiu, Wilnie, Zambrowie, Gdyni, Szczytnie, Rzeszowie, Ostrowi Mazowieckiej, Górze Kalwarii, Turznie, Nowym Dworze Mazowieckim, Wąbrzeźnie, Białymstoku, norweskim Hamarze, Płośnicy, Jasionówce, Sterdyni, Poświętnem i Luzinie. To już 110 wystawa pracowni w Polsce i poza jej granicami. ZAPRASZAMY!
Po wernisażu przeprowadzimy zbiórkę datków na pomoc Ukrainie.