zespoły wokalno- instrumentalne

Odsłony: 2240

INFINITUM

Zespół powstał w październiku 2009 roku w przasnyskim MDKu, z inicjatywy Mateusza Jaśkiewicza, Grześka Wojciechowskiego i Filipa Jakubiaka. Po wielu propozycjach i rozmyśleniach przyjęto nazwę UniForm. Zespół poszukiwał wokalisty. Okazał się nim Artur Osowski. Na basie grał Jakub Krzykowski. Początkową wizją zespołu było granie klasycznego rocka. Zespół wykonywał covery znanych grup co pomagało w zgraniu się kapeli. W czerwcu 2010 roku na Dniach Przasnysza odbył się pierwszy koncert (niestety z gitarzystą w zastępstwie) Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, zespół wprowadził małą zmianę. Dołączył klawiszowiec - Emil Białczak. Chwilę po tym powstał pierwszy autorski utwór zespołu pt. "Początek", który został nagrany studiu i opublikowany w internecie. Zespół w takim składzie utrzymywał się do 2012 roku, kiedy u Artura pojawiły się poważne problemy zdrowotne. Niestety musiał opuścić on zespół, a jego miejsce zajął Damian Żebrowski. Kapela coraz intensywniej zaczęła pracować nad własnymi kompozycjamii, jednocześnie zmieniając styl na cięższego rocka i metal progresywny. Chcąc podkreślić zmiany, które zaszły i rozpoczęcie nowego etapu, zespół zmienił nazwę na Infinitum. Niestety po zmianie nazwy zespół opuścił wokalista Damian Żebrowski, którego rolę przejmuje gitarzysta zespołu Mateusz Jaśkiewicz. Zespół ma na koncie wiele koncertów min. w Warszawie, Ciechanowie, Makowie oraz oczywiście w Przasnyszu.

Moralność - INFINITUM

Aktualny skład zespołu:

  • Gitara, wokal    - Mateusz Jaśkiewicz
  • Gitara              - Grzegorz Wojciechowski
  • Perkusja           - Filip Jakubiak
  • Bass                - Jakub Krzykowski
  • Klawisze, wokal - Emil Białczak

 

 

 

PRZECIĄG

Zespół powstał w Przasnyszu w 1986r., występował pod różnymi nazwami, ostatecznie nazwa "Przeciąg" funkcjonuje od 1998r. " ... Gramy muzykę opartą na bluesie i rock and rollu i starym dobrym hard rocku. W latach 1987-1988 występowaliśmy na festiwalu w Jarocinie pod nazwą "Japas Bojs, nasza piosenka "Telewizyjna gra" została umieszczona na płycie "Jarocin 88". W 1992r. wystąpiliśmy jako "Weterani Wojen Psychicznych" na festiwalu Opole 92 w koncercie "Debiuty". W tym samym roku nagraliśmy teledysk dla TVP-2 i wystąpiliśmy w konkursie "Twoje przeboje", w którym zwyciężyliśmy piosenką "Ocean". W 1998r. zrealizowaliśmy swoją pierwszą płytę, "Metalowa Wola", z której piosenka "Rock and roll wiejskich motocyklistów" przyczyniła się do sukcesu zespołu w I programie radia w audycji "Rock w Jedynce"..."

Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na nową płytę. Materiał rejestruje przasnyskie " emkastudio ".

Obecny skład zespołu:
Marek Karolsk - gitara , , śpiew
Grzegorz Smoliński - gitara
Piotr Jeronim - gitara basowa , śpiew
Grzegorz Tadrzak-instr. klawiszowe
Jacek Grędziński- bębny

 

 

 

 

 

 

Obce ulice - PRZECIĄG

Próby zespołu :wtorek, piątek 20:00 - 22:00


 

 

Trzy Tony Krupniku

Zespół gra od roku. Chłopaków z "Trzech ton krupniku" łączą wspólne zainteresowania muzyczne. Mocne brzmienia lubią najbardziej i takie właśnie kawałki mają w swoim repertuarze. Na ich koncertach można usłyszeć utwory z pogranicza metalu, punk rocka i thrash metalu - min. covery Black Sabbath, Metalliki czy rodzimego Huntera we własnych aranzacjach. Szukają również pomysłów na stworzenie własnego autorskiego repertuaru.
Założycielami grupy są Adrian Sabas (wokal) i Jakub Ochenkowski (gitara prowadząca). Basistą w zespole jest Bartosz Lebioda, Bartłomiej Bugała (gitara rytmiczna). Na perkusji Daniel Stempiń.

 

 

Próby zespołu :wtorek,  18:00 - 20:00