"FOR FUN"

Grupa Tańca Nowoczesnego "FOR FUN" działa w Miejskim Domu Kultury w Przsnyszu od 2005 roku. Wszystkie układy oparte są na stylu HIP-HOP z elementami NEW STYLE i POP.

Taniec hip-hopowy to technika otwarta związana stylistycznie ze street dance, asymiluje klasyczne techniki hip-hopowe takie jak locking, popping, funk. Jej upowszechnieniu sprzyjały realizacje teledysków i koncerty wykonawców z kręgu muzyki hip-hop, soul, R N B, pop.

Tancerze hip-hopu przykuwają uwagę płynnymi ruchami, gimnastyczną sprawnością i figurami akrobatycznymi. Widowiskowości dodaje niewielka powierzchnia, na której realizowane bywają najbardziej nawet skomplikowane układy.
Mieszanka różnorodnych wpływów kulturowych wzbogacała hip hop o nowe kroki i triki.

Twórcą oraz instruktorem, od początku istnienia zespołu jest Renata Kupniewska. "FOR FUN" brał udział w wielu konkursach i przeglądach tanecznych. Największym osiągnięciem jest zajęcie III miejsca podczas VIII Konfrontacji Tanecznych w Mławie w 2008r. Obecnie grupa liczy piętnaście osób w wieku 15-18 lat. Spotykają się 3 razy w tygodniu na półtoragodzinnych zajęciach w sali tanecznej MDK.

Najnowszy układ, nad którym praca trwa od września 2008roku, zaprezentowany zostanie podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego-Brodnica 2009, oraz podczas  "Talentów" 2009 w Przasnyszu.

Młodzież tworząca zespół brała też udział w większości spektakli Teatru Tańca "ZLEP" działającego w MDK. Uczestnictwo w zajęciach teatralnych ma wpływ na otwarcie uczestników zespołu w kierunku innych stylów tanecznych, oraz kształtowanie u nich przekazu emocjonalnego w tańcu. Również w obecnie tworzonym spektaklu "Samotność", którego premiera przewidywana jest podczas Dni Prasnysza 2009, brało będzie udział 5 osób z zespołu "FOR FUN".

logo zespołu "FOR FUN"

Od niedawna uczestnicy grupy tanecznej mają możliwość identyfikować się nie tylko ze swoim zespołem, miejscem ćwiczeń oraz stylem tanecznym ale też ze znakiem graficznym w postaci loga, który zaprezentowany zostanie po raz pierwszy na strojach zespołu podczas Turnieju w Brodnicy.