Przegląd Jasełkowy cz.I

6.02.2009 r. o godz. 9.00 rozpoczął się "Miejsko- Powiatowy Przegląd Jasełkowy"

zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Przasnyszu. Było to pierwsze przedsięwzięcie tego typu. W piątkowym przeglądzie wzięły udział grupy przedszkolne.

Jury w składzie:

p. Tomasz Osowski

p. Anna Gajdzińska

p. Krzysztof Gadomski

p. Piotr Kaszubowski

p. Renata Kupniewska

p. Edyta Przybysławska

oceniało występy trzech grup. Przede wszystkim zwracano uwagę na pięć kryteriów:

1. dobór repertuaru teatralnego i muzycznego

2. kompozycje sceniczna

3. charakter spektaklu

4. dobór oraz estetykę strojów i rekwizytów

5. wartości wychowawcze

Należy dodać, że poziom był bardzo wyrównany i komisja miała bardzo trudne zadanie. Bowiem wybrać jeden spektakl z trzech wspaniałych nie jest łatwo.  Szczególnie, ze dzieciaki dały z siebie wszystko.

Na scenie zaprezentowały się  "Tygryski" z Kubusiowego Przedszkola, "Ważniaki" z Akademii Krasnoludków i "Plastusie" z Przedszkola nr1 w Przasnyszu. Jury po obradach postanowiło przyznać I miejsce "Plastusiom".

Druga część "Miejsko- powiatowego Przeglądu Jasełkowego" odbędzie się we wtorek 10.02.2009 o godz 9.00. Zaprezentują się grupy ze szkół podstawowych.

Tygryski- Kubusiowe Przedszkole

TYGRYSKI- KUBUSIOWE PRZEDSZKOLE