Przegląd jasełkowy cz.II

Odsłony: 1727

10.02.2009r. o godz 9.00 w MDK rozpoczęła się druga część Przeglądu Jasełkowego, w którym wzięły udział szkoły podstawowe z powiatu przasnyskiego i Przasnysza.

Wśród brzmienia pięknych kolęd scenę zalała feeria kolorowych strojów. Święta rodzina, zastępy aniołów, trzej królowie, pastuszkowie i diabełki to postacie na stałe goszczące w przedstawieniach bożonarodzeniowych. Wiele jednak szkół pokusiło się także o umieszczenie w spektaklach postaci Krakowiaka, jako symbolu polskiej tradycji. Niktórzy nawet wprowadzili postacie takie jak: św. Teresa, przedstawiciele wszystkich państw świata czy postacie bajkowe, do których należą: Pinokio, dziewczynka z zapałkami czy Smurfetka. Wszyscy jednak zgodnie oddawali hołd Dzieciątku, które na nowo narodziło w sercach wszystkich zgromadzonych uczucia nostalgii, zadumy i wzajemnego braterstwa.

Serca jurorów urzekły wszystkie wystepujące grupy, jednak zasadą wszelkich konkursów jest fakt, że ktoś musi zająć pierwsze miejsce. Dlatego też jury w niezmienionym składzie, typując spośród dziewięci szkół i placówek, postanwiło przyznać I miejsce grupie  "Trzynastka" ze szkoły podstawowej w Duczyminie. Nie mniej jednak wszystkim należą się szczere gratulacje, gdyż entuzjazm i zapał dziecików i młodzieży był zaskakujący. Każda grupa goszcząca na scenie sprawiała, że magia świąt Bożego Narodzenia raz jeszcze zagościła w sercach. Nostalgia, zaduma, refleksje nad ludzkim istnieniem a czasem cierpieniem i przesłania codziennego zycia w miłości i pokoju to hasła i emocje, które mogliśmy odnaleźć w każdym spektaklu. Szczególne podziękowania należą się opiekunom grup, którzy włożyli wiele pracy i serca w przygotowanie dzieciaków.

Kolejny Przegląd Jasełkowy zostanie zorganizowany za rok. Liczymy na równie owocną frekwencję i zaangażowanie, które dostarczą wszystkim niezapomnianych wrażeń, takich, których mogliśmy doświadczyć podczas tegorocznego przeglądu.

A oto "mała galeria" zdjęć z "Przeglądu Jasełkowego"

PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2009

 

PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2009

 

 

PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2009

 

PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2009

PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2009

 

PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2009

 

PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2009

PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2009

 

 

PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2009

 

PRZEGLĄD JASEŁKOWY 2009