Odsłony: 1242

1. Natalia Przybysławska - uczennica gimnazjum, śpiewa od trzech lat.

Oprócz zajęć wokalnych w Miejskim Domu Kultury Natalia uczęszcza

do szkoły muzycznej w Przasnyszu w klasie saksofonu. Gra również na gitarze.

posłuchaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Milena Mocek - uczennica gimnazjum,uczęszcza na zajęcia wokalne

MDK od dwóch lat. Oprócz śpiewu interesuje się również

tańcem nowoczesnym.

posłuchaj

 

3. Aleksandra Marcińczyk - uczennica gimnazjum,uczęszcza na zajęcia

wokalne MDK od dwóch lat.

posłuchaj

Odsłony: 3201

INFINITUM

Zespół powstał w październiku 2009 roku w przasnyskim MDKu, z inicjatywy Mateusza Jaśkiewicza, Grześka Wojciechowskiego i Filipa Jakubiaka. Po wielu propozycjach i rozmyśleniach przyjęto nazwę UniForm. Zespół poszukiwał wokalisty. Okazał się nim Artur Osowski. Na basie grał Jakub Krzykowski. Początkową wizją zespołu było granie klasycznego rocka. Zespół wykonywał covery znanych grup co pomagało w zgraniu się kapeli. W czerwcu 2010 roku na Dniach Przasnysza odbył się pierwszy koncert (niestety z gitarzystą w zastępstwie) Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, zespół wprowadził małą zmianę. Dołączył klawiszowiec - Emil Białczak. Chwilę po tym powstał pierwszy autorski utwór zespołu pt. "Początek", który został nagrany studiu i opublikowany w internecie. Zespół w takim składzie utrzymywał się do 2012 roku, kiedy u Artura pojawiły się poważne problemy zdrowotne. Niestety musiał opuścić on zespół, a jego miejsce zajął Damian Żebrowski. Kapela coraz intensywniej zaczęła pracować nad własnymi kompozycjamii, jednocześnie zmieniając styl na cięższego rocka i metal progresywny. Chcąc podkreślić zmiany, które zaszły i rozpoczęcie nowego etapu, zespół zmienił nazwę na Infinitum. Niestety po zmianie nazwy zespół opuścił wokalista Damian Żebrowski, którego rolę przejmuje gitarzysta zespołu Mateusz Jaśkiewicz. Zespół ma na koncie wiele koncertów min. w Warszawie, Ciechanowie, Makowie oraz oczywiście w Przasnyszu.

Moralność - INFINITUM

Aktualny skład zespołu:

  • Gitara, wokal    - Mateusz Jaśkiewicz
  • Gitara              - Grzegorz Wojciechowski
  • Perkusja           - Filip Jakubiak
  • Bass                - Jakub Krzykowski
  • Klawisze, wokal - Emil Białczak

 

 

 

PRZECIĄG

Zespół powstał w Przasnyszu w 1986r., występował pod różnymi nazwami, ostatecznie nazwa "Przeciąg" funkcjonuje od 1998r. " ... Gramy muzykę opartą na bluesie i rock and rollu i starym dobrym hard rocku. W latach 1987-1988 występowaliśmy na festiwalu w Jarocinie pod nazwą "Japas Bojs, nasza piosenka "Telewizyjna gra" została umieszczona na płycie "Jarocin 88". W 1992r. wystąpiliśmy jako "Weterani Wojen Psychicznych" na festiwalu Opole 92 w koncercie "Debiuty". W tym samym roku nagraliśmy teledysk dla TVP-2 i wystąpiliśmy w konkursie "Twoje przeboje", w którym zwyciężyliśmy piosenką "Ocean". W 1998r. zrealizowaliśmy swoją pierwszą płytę, "Metalowa Wola", z której piosenka "Rock and roll wiejskich motocyklistów" przyczyniła się do sukcesu zespołu w I programie radia w audycji "Rock w Jedynce"..."

Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na nową płytę. Materiał rejestruje przasnyskie " emkastudio ".

Obecny skład zespołu:
Marek Karolsk - gitara , , śpiew
Grzegorz Smoliński - gitara
Piotr Jeronim - gitara basowa , śpiew
Grzegorz Tadrzak-instr. klawiszowe
Jacek Grędziński- bębny

 

 

 

 

 

 

Obce ulice - PRZECIĄG

Próby zespołu :wtorek, piątek 20:00 - 22:00


 

 

Trzy Tony Krupniku

Zespół gra od roku. Chłopaków z "Trzech ton krupniku" łączą wspólne zainteresowania muzyczne. Mocne brzmienia lubią najbardziej i takie właśnie kawałki mają w swoim repertuarze. Na ich koncertach można usłyszeć utwory z pogranicza metalu, punk rocka i thrash metalu - min. covery Black Sabbath, Metalliki czy rodzimego Huntera we własnych aranzacjach. Szukają również pomysłów na stworzenie własnego autorskiego repertuaru.
Założycielami grupy są Adrian Sabas (wokal) i Jakub Ochenkowski (gitara prowadząca). Basistą w zespole jest Bartosz Lebioda, Bartłomiej Bugała (gitara rytmiczna). Na perkusji Daniel Stempiń.

 

 

Próby zespołu :wtorek,  18:00 - 20:00

 

 

Odsłony: 2991

Paulina Budna

Bardzo uzdolniona nie tylko wokalnie. Przygodę z muzyką i śpiewaniem rozpoczęła już kilka lat temu, pod okiem instruktora Marka Karolskiego. Paulina uczęszczając na zajęcia wokalne w Miejskim Domu Kultury poszukuje własnego stylu, posiada zróżnicowany repertuar od jeszcze dziecięcych piosenek Majki Jeżowskiej do poważnych utworów z repertuaru Pani Edyty Geppert. Jej szybko rozwijająca się wrażliwość muzyczna oraz coraz lepszy warsztat wokalny pozwala jej mimo bardzo młodego wieku na wiarygodną interpretację nawet  trudnych pod względem muzycznym jak i tekstowym piosenek. Paulina ma na swoim koncie kilka występów na dużej scenie podczas Dni Przasnysza oraz na scenach kameralnych.

Zajęcia:  wtorek  14:00-15:00

 

Jakub Rzeczkowski

Najmłodszy nabytek koła wokalnego instruktora Marka Karolskiego. Kuba uczy się w podstawówce, jest bardzo utalentowany, ma bardzo dobry słuch muzyczny i chętnie uczestniczy w zajęciach. Kuba szuka stylu muzycznego w którym odnajdzie siebie. Zaczyna od repertuaru De Mono, Kuby Badacha, Krzysztofa Antkowiaka. Jakub gra również na gitarze.

Zajęcia:  wtorek  16:00-17:00

Olga Przybysz

Niezwykle utalentowana, naturalnie obdarzona wspaniałym głosem uczennica szkoły średniej. Od niedawna szlifuje swój już bardzo dojrzały warsztat wokalny pod okiem instruktora Marka Karolskiego, którego zdaniem Olga to jeden z lepszych głosów w kraju.

Zajęcia:  czwartek  17:00-18:00

Sylwia Przybysz

Młodsza siostra Olgi, której również trudno odmówić talentu wokalnego. Mimo bardzo młodego wieku potrafi już bardzo wiele. Spiewanie to jej wielka pasja a zajęcia wokalne w przasnyskim MDKu traktuje bardzo poważnie.

Zajęcia:  czwartek  17:00-18:00

Sebastian Przybysławski

Uzdolniony 16 latek grający na co dzień w orkiestrze dętej na klarnecie. Od września 2013 doskonali swoje umiejętności wokalne pod okiem Instruktora muzyki w przasnyskim MDK.

Zajęcia:  czwartek  15:00-16:00

Natalia Przybysławska

Pochodzi z utalentowanej muzycznie rodziny. Pierwsze doświadczenia zdobywała w zespole parafialnymi, teraz doskonali swoje umiejętności wokalne pod okiem instruktora Marka Karolskiego.

Zajęcia:  czwartek  14:00-15:00

Julia Chmielińska

Kasia Kieczmerska

Zosia Olsztyn

Trzy nierozłączne przyjaciółki, uczennice Szkoły Podstawowej nr 2. Śpiewaniem zaraziły się podczas otwartych warsztatów wokalnych organizowanych w MDK w czasie wakacji. Warsztaty prowadził instruktor Marek Karolski za którego namową dziewczyny uczestniczą systematycznie w zajęciach wokalnych.

Zajęcia:  wtorek  15:00-16:00

 

 

 

Odwiedzając naszą stronę zgadzasz się na wykorzystanie cookies i local storage.