FERIE Z TEATREM

Spis treści

Podczas ferii w MDK prowadzone były warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Podczas trwania zajęć uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami scenicznymi. Ponadto warsztaty obejmowały takie elementy jak: emisja głosu, dykcja, ruch sceniczny, praca nad scenariuszem. Pod koniec drugiego tygodnia ferii grupa uczestników zdecydowała się na wystawienie dwóch utworów Juliana Tuwima: „Rzepka” oraz „Ptasie radio”, których premiera odbyła się w sobotę 26.02 w MDK. Utwory zostały przedstawione rodzicom oraz znajomym dzieci i młodzieży uczestniczących w warsztatach. Dzieci własnoręcznie wykonały stroje do mini- spektaklu. Pomimo iż całość trwała zaledwie 15 min efekt końcowy podobał się zgromadzonym na sali widowiskowej MDK.