TEATR WAKACYJNY

Spis treści

W lipcu w MDK odbywały się zajęcia teatralne, które były częścią bloku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży.

Podczas trwania zajęć uczestnicy  zapoznali się z ogólnymi zasadami tworzenia inscenizacji scenicznych, wykorzystania żywej wyobraźni i plastyki własnych ciał, a także poznali metody tworzenia scenografii improwizowanej oraz zapoznali się z zasadami projektowania i doboru strojów scenicznych. Ponadto podczas zajęć plastycznych powstały dwa batiki scenograficzne, które uczestnicy wykonali samodzielnie i które posłużyły na zakończenie akcji lato. Na zakończenie warsztatów uczestnicy przedstawili dla swoich rodzin dwie krótkie inscenizacje pt. „Czerwony kapturek” oraz „Czapla, ryby i rak”. Ostatnim elementem tegoż rodzinnego spotkania było wręczenie przez Dyrektora MDK skromnych upominków dla wszystkich uczestników bloku wakacyjnego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na zajęcia teatralne do MDK lub warsztaty feryjne.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia małej galerii ze zdjęciami z inscenizacji. ( w tle batiki scenograficzne)